Menu
Your Cart

Design Blog RSS Feed

15 Sep Web Sitelerinde Grafik Tasarımının Önemi
admin 0 7728
Tüketimin çok hızlı gerçekleştiği bir dönemde yaşıyoruz ve insanlar her şeyden kısa sürede sıkılabilmekte, daha güzelini, daha özelini, daha ucuzunu ve daha kolayını arama çabasına girmektedir. Bu nedenle, internet ortamında bir hedef kitle seçilmişs..
08 Jun Grafik Tasarım Programlarının Önemi
admin 0 5614
En az bir grafik tasarım programına hakim olmak, sizlere aşağıdaki yararları sağlayacaktır: Tasarımcının hayal ettiği ve düşündüğü ürünü hayata geçirebilmesi için öncelikle bir alana yansıtması ve üzerinde çalışması gerekir. Bunu en rahat ve kolaylık..
02 Aug İyi Bir Grafik Tasarımının Özellikleri
admin 0 1054
Grafik tasarımcısı, ürününü geliştirmeye başlamadan önce kendisine iki soru sormalıdır: “Bu çalışmayı ne için yapacağım?” ve “Kim için yapacağım?” Bunlar, tasarımcının çalışmasını yönlendirecek olan iki temel sorudur. Bu sorulara verilen yanıtlara gö..
08 Jun Vektör Tabanlı Grafikler ile  Piksel Tabanlı Grafikler Arasındaki Farklar
admin 1 861
Vektör grafikler, çözünürlükten bağımsızdır. Piksel grafikler gibi noktalardan oluşmaz. Bu grafik türünde her nesne matematiksel ifadelerle oluşturulur. Vektör tabanlı grafik programları, matematiksel birtakım hesaplamalar yaparak nesneleri görünür h..
08 Jun Grafik Tasarımına İlişkin Temel Kavramlar
admin 0 269
Bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı süreç, Grafik Tasarım olarak a..
08 Jun Kaliteli ve İlgi Çekici bir Grafik Tasarımı Nasıl Yapılır?
admin 0 145
Kaliteli ve ilgi çekici bir grafik tasarımı yapabilmek için bazı tasarım ilkelerine uymamız beklenir. Bu ilkeler temelde iki grupta toplanır: Yapısal/Biçimsel Elemanların Kullanım İlkeleri Grafik çalışmalarında mesaj verme işleminde alan kullanımına ..
08 Jun Grafik Tasarımcısının Sahip Olması Gereken Özellikler
admin 0 117
Başlıktaki özellikleri taşıyan ve olabildiğince ilkelere uygun olarak tasarlanan grafiklere imza atmanız için, başarılı bir grafik tasarımcısı olmanız gerekir. Bunun için sizden beklenen aşağıdaki özelliklerin büyük kısmını taşımanız söz konusudur: •..
09 Jun GOOGLE’IN SIRALAMA YAPARKEN DİKKATE ALDIĞI 200 KRİTER
admin 0 96
GOOGLE’IN SIRALAMA YAPARKEN DİKKATE ALDIĞI 200 KRİTER: TAM LİSTEMuhtemelen, Google’ın kendi algoritmasında yaklaşık 200 tane sıralama kriteri kullanmakta olduğunu zaten biliyorsunuz.Peki nedir bu kriterler?Bugün bunların tam listesini veriyorum.Bazıl..
09 Jun Seo Nedir ? Nasıl Yapılır?
admin 0 94
1. SEO NASIL YAPILIR ? BUNUN İÇİN ALEXA SIRALAMASI ÖNEMLİ Mİ?Alexa (http://www.alexa.com), ağırlıklı olarak web sitelerinin sıralamasını temel alan, saygın bir analitik hizmet sunan Global bir servistir. Alexa Algoritması basitçe şu şekilde çalışır: ..
08 Jun Grafik Tasarım Programlarına Genel Bakış
0 87
Grafik tasarım programlarının bir kısmı piksel bir kısmı vektör tabanlı tasarımlar yapmanız için sizlere farklı seçenekler sunacaktır. Grafik tasarım tarihine damga vuran, çok tercih edilen grafik programlarına örnek olarak; Photoshop, FreeHand, Fire..
Showing 1 to 10 of 10 (1 Pages)